Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?
Chirurgia stomatologiczna Łomża w najprostszym możliwym ujęciu jest bardzo szeroką dziedziną medycyny, która zajmuje się nie tylko leczeniem operacyjnym jamy ustnej, ale również obszarów jej przyległych.
Kim dokładnie jest chirurg stomatolog Łomża?
Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że chirurg stomatolog Łomża musi mieć przygotowanie stomatologiczne. Osoba wykonująca omawiany zawód może uzyskać je na kierunku lekarsko-dentystycznym albo ukończyć specjalizację chirurgia stomatologiczna.
Ponadto chirurg powinien posiadać specjalistyczną wiedzę na temat jamy ustnej, tkanek miękkich twarzy, szyi czy chorób twarzoczaszki. Godny uwagi jest również fakt, że zajmuje się na co dzień wadami zgryzu, paradontozą czy chorobami błony śluzowej jamy ustnej czy przyzębia.
Chirurgia stomatologiczna Łomża – przebieg zabiegu
Warto wiedzieć, że zabieg z zakresu omawianej chirurgii stomatologicznej będzie wymagał właściwego przygotowania pacjenta. Rekomendowane jest zjedzenie stosunkowo dużo przed zabiegiem, gdyż po nim nie będzie możliwe przyjmowanie jakichkolwiek pokarmów przynajmniej przez kilka godzin. Z kolei czas trwania zabiegu będzie zależał od rodzaju operacji czy stopnia trudności.
Chirurgia stomatologiczna – przeciwwskazania
Należy mieć świadomość, że istnieją przeciwwskazania, które mogą przyczynić się do wykluczenia pacjenta z niektórych zabiegów. Oczywiście wspomniane przypadki będą oceniane indywidualnie. Konieczne jest porównanie ewentualnych korzyści z ryzykiem.
Do przeciwwskazań należy zaliczyć: infekcje (w pierwszej kolejności trzeba je wyleczyć), wysokie ciśnienie krwi, rozległą martwicę kości, niektóre nowotwory.
Usuwanie ósemek Łomża
Warto wiedzieć, że istnieje kilka powodów, dla których niezbędne będzie usuwanie ósemek Łomża. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane zęby będą odgrywały bardzo istotne znaczenie w rozdrabnianiu czy przeżuwaniu pokarmu. Jeżeli zatem wyrżnęły się zdrowe i dana osoba dba o nie właściwie, nie ma żadnego powodu do ich usunięcia.
Do wykonania omawianego zabiegu niezbędne będzie wykonanie miejscowego znieczulenia. W niektórych przypadkach konieczna będzie nawet narkoza. Warto wiedzieć, że proces wyrzynania się zębów mądrości stosunkowo często będzie przebiegał niewłaściwie. W takich sytuacjach wokół korony zębów mogą gromadzić się różnego rodzaju resztki pokarmowe. Może to oczywiście przyczynić się do próchnicy. Wskazaniem do usunięcia omawianych zębów na pewno będą powtarzające się stany zapalne dziąsła. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku zaawansowanej próchnicy.